Większość z nas, dopiero po chwili zaczyna doceniać naprawdę wysoką jakość i nie ma w tym nic zaskakującego, w końcu na samym początku nie tylko nie przywiązujemy uwagi do szczegółów, ale również nie potrzebujemy większości elementów.

 

Z motocyklami jest tak samo – póki nie będziemy jeździć w dalekie trasy, lub nie będziemy rozpędzać się do naprawdę wysokich prędkości, nie będziemy potrzebować profesjonalnego wyposażenia.

 

Z czasem przychodzi jednak moment, w którym potrzebujemy odpowiednich kurtek, dodatkowych kufrów, lub w ogóle zmieniamy maszynę na której jeździmy. Można powiedzieć, że dojrzewamy i dorastamy wraz z naszą pasją, obierając tym samym odpowiedni kierunek. Też musiałem dojrzeć do kurtki tekstylnej, jednak od zawsze kieruje się dewizą, że jak już coś kupować, to tylko i wyłącznie najlepszy produkt – wybór w tym wypadku padł, na Niemiecką produkcję firmy Buse, a mianowicie model Adventure!

 

Zajmijmy się walorami technicznymi tego modelu kurteczki, a swoją ocenę, pozostawię na koniec tej wypowiedzi.

 

Bezpieczeństwo – czyli pierwsze i najważniejsze!

 

Protektory są umieszczone w najbardziej newralgicznych miejscach i nie otrzymujemy tutaj marnej jakości materiału plastikowe, tylko porządne ochraniacze, które wytrzymają z nami niejedną wywrotkę.

 

Na ramionach i łokciach, otrzymujemy certyfikowane i wysoko oceniane przez użytkowników, ochraniacze Sas-Tec, natomiast na plecach jest zwykły ochraniacz z certyfikatem CE, jednak można również wymienić go na SAS-Tec! Jest ona wyposażona również, w bardzo dużą ilość elementów odblaskowych wysokiej jakości, dzięki czemu będziemy o wiele lepiej widoczni w czasie swojej podróży, zwłaszcza wieczorami.

 

Nawet szwy posiadają certyfikat jakości ISO 4916, dzięki czemu bez problemu wytrzymają nawet szlif przy większej prędkości i nie zawiodą nas w sytuacjach, gdy będziemy tego potrzebować! Mnie nie zawiodły, gdy w drodzę do Zakopanego, wyskoczył mi na drogę lis i przy 120 km/h, położyłem w panice swój motocykl na bok. Co prawda wycieczka nie była już udana, ale najważniejsze, że mi nie stało się nic poważnego.

 

Komfort i wygoda!

 

Jazda w sezonie letnim, może sprawiać dość duże problemy i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, ponieważ wysokie temperatury, nie sprzyjają raczej większości wycieczkom przez miasta i korki.

 

W Modelu Buse Adventure, otrzymujemy system AirFlow, który pozwala na otworzenie dużych otworów wentylacyjnych, gdy będziemy stać w korku, dzięki czemu poczujemy przyjemny przepływ powietrza na plecach i w rękawach naszej kurtki motocyklowej. Regulowana szerokość talii i rękawów, pozwoli natomiast na niesamowicie wygodne dopasowanie kurtki do naszej sylwetki i nawet kilka kilogramów mniej, które spowodowane będą zastosowaniem nowej diety, nie powinny stanowić dla nas problemów.

 

Bardzo wygodne zapięcia, pozwalające nam na połączenie kurtki ze spodniami, gwarantują bezpieczeństwo w czasie jazdy – dokładnie tak samo jak kołnierz FlexiSnap wykonany z takiego materiału jak neopren.

 

Kilka suchych faktów na temat kurtki.

 

Materiał to bardzo wygodny i przyjemny w użytkowaniu Tactel, który jest często chwalony przez wszystkich użytkowników, a wzmocniona została materiałem o nazwie Hitena, dzięki czemu jest ona wytrzymała w czasie wszystkich mało przyjemnych sytuacji.

 

Straszny deszcz i duży wiatr? Spokojnie, już nie musisz martwić się zupełnie o nic, ponieważ kurtka wyposażona została w doskonałej jakości membranę, o nazwie Sympatex. Istnieje również możliwość odpisania i przypominania dodatkowych podpinek, dzięki którym kurtka doskonale będzie nadawała się na sezon letni, gdy temperatury nie należą do niskich oraz do maksymalnego przedłużenia sezonu motocyklowego.

 

Nie mogę zapomnieć o jednej ważnej rzeczy, która w sumie spowodowała, że zdecydowałem się na ten model kurtki. Chodzi o ilość kieszeni, ponieważ posiadamy ich aż siedem z zewnętrznej strony i trzy od strony wewnętrznej. Dzięki temu schowamy wszystko w jednym miejscu, nawet jeśli jedziemy naprawdę na daleką podróż.

 

Kilka słów ode mnie.

 

Jeśli chodzi o moją opinie, to śmiało mogę powiedzieć, że jest to moja ulubiona kurtka motocyklowa i zawsze znajdę dla niej miejsce w swojej szafie! Jedyną wadą może być cena, zwłaszcza dla osób początkujących, które niekoniecznie chcą wydawać na pierwszą tekstylną kurtkę, kwotę powyżej 1500 złotych. Warto jednak zapytać o zdanie pracowników sklepów motocyklowych, w których posiadają ten model, z pewnością będą go zachwalać i nie znajdą żadnego słabego ogniwa!

Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free