Większość z nas, dopiero po chwili zaczyna doceniać naprawdę wysoką jakość i nie ma w tym nic zaskakującego, w końcu na samym początku nie tylko nie przywiązujemy uwagi do szczegółów, ale również nie potrzebujemy większości elementów.

 

Z motocyklami jest tak samo – póki nie będziemy jeździć w dalekie trasy, lub nie będziemy rozpędzać się do naprawdę wysokich prędkości, nie będziemy potrzebować profesjonalnego wyposażenia.

 

Z czasem przychodzi jednak moment, w którym potrzebujemy odpowiednich kurtek, dodatkowych kufrów, lub w ogóle zmieniamy maszynę na której jeździmy. Można powiedzieć, że dojrzewamy i dorastamy wraz z naszą pasją, obierając tym samym odpowiedni kierunek. Też musiałem dojrzeć do kurtki tekstylnej, jednak od zawsze kieruje się dewizą, że jak już coś kupować, to tylko i wyłącznie najlepszy produkt – wybór w tym wypadku padł, na Niemiecką produkcję firmy Buse, a mianowicie model Adventure!

 

Zajmijmy się walorami technicznymi tego modelu kurteczki, a swoją ocenę, pozostawię na koniec tej wypowiedzi.

 

Bezpieczeństwo – czyli pierwsze i najważniejsze!

 

Protektory są umieszczone w najbardziej newralgicznych miejscach i nie otrzymujemy tutaj marnej jakości materiału plastikowe, tylko porządne ochraniacze, które wytrzymają z nami niejedną wywrotkę.

 

Na ramionach i łokciach, otrzymujemy certyfikowane i wysoko oceniane przez użytkowników, ochraniacze Sas-Tec, natomiast na plecach jest zwykły ochraniacz z certyfikatem CE, jednak można również wymienić go na SAS-Tec! Jest ona wyposażona również, w bardzo dużą ilość elementów odblaskowych wysokiej jakości, dzięki czemu będziemy o wiele lepiej widoczni w czasie swojej podróży, zwłaszcza wieczorami.

 

Nawet szwy posiadają certyfikat jakości ISO 4916, dzięki czemu bez problemu wytrzymają nawet szlif przy większej prędkości i nie zawiodą nas w sytuacjach, gdy będziemy tego potrzebować! Mnie nie zawiodły, gdy w drodzę do Zakopanego, wyskoczył mi na drogę lis i przy 120 km/h, położyłem w panice swój motocykl na bok. Co prawda wycieczka nie była już udana, ale najważniejsze, że mi nie stało się nic poważnego.

 

Komfort i wygoda!

 

Jazda w sezonie letnim, może sprawiać dość duże problemy i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, ponieważ wysokie temperatury, nie sprzyjają raczej większości wycieczkom przez miasta i korki.

 

W Modelu Buse Adventure, otrzymujemy system AirFlow, który pozwala na otworzenie dużych otworów wentylacyjnych, gdy będziemy stać w korku, dzięki czemu poczujemy przyjemny przepływ powietrza na plecach i w rękawach naszej kurtki motocyklowej. Regulowana szerokość talii i rękawów, pozwoli natomiast na niesamowicie wygodne dopasowanie kurtki do naszej sylwetki i nawet kilka kilogramów mniej, które spowodowane będą zastosowaniem nowej diety, nie powinny stanowić dla nas problemów.

 

Bardzo wygodne zapięcia, pozwalające nam na połączenie kurtki ze spodniami, gwarantują bezpieczeństwo w czasie jazdy – dokładnie tak samo jak kołnierz FlexiSnap wykonany z takiego materiału jak neopren.

 

Kilka suchych faktów na temat kurtki.

 

Materiał to bardzo wygodny i przyjemny w użytkowaniu Tactel, który jest często chwalony przez wszystkich użytkowników, a wzmocniona została materiałem o nazwie Hitena, dzięki czemu jest ona wytrzymała w czasie wszystkich mało przyjemnych sytuacji.

 

Straszny deszcz i duży wiatr? Spokojnie, już nie musisz martwić się zupełnie o nic, ponieważ kurtka wyposażona została w doskonałej jakości membranę, o nazwie Sympatex. Istnieje również możliwość odpisania i przypominania dodatkowych podpinek, dzięki którym kurtka doskonale będzie nadawała się na sezon letni, gdy temperatury nie należą do niskich oraz do maksymalnego przedłużenia sezonu motocyklowego.

 

Nie mogę zapomnieć o jednej ważnej rzeczy, która w sumie spowodowała, że zdecydowałem się na ten model kurtki. Chodzi o ilość kieszeni, ponieważ posiadamy ich aż siedem z zewnętrznej strony i trzy od strony wewnętrznej. Dzięki temu schowamy wszystko w jednym miejscu, nawet jeśli jedziemy naprawdę na daleką podróż.

 

Kilka słów ode mnie.

 

Jeśli chodzi o moją opinie, to śmiało mogę powiedzieć, że jest to moja ulubiona kurtka motocyklowa i zawsze znajdę dla niej miejsce w swojej szafie! Jedyną wadą może być cena, zwłaszcza dla osób początkujących, które niekoniecznie chcą wydawać na pierwszą tekstylną kurtkę, kwotę powyżej 1500 złotych. Warto jednak zapytać o zdanie pracowników sklepów motocyklowych, w których posiadają ten model, z pewnością będą go zachwalać i nie znajdą żadnego słabego ogniwa!

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course