Decydując się na jazdę w terenie, zawsze powinniśmy brać pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze. Motocykle cross, są bardzo skoczne, lekkie i przede wszystkim ich przyspieszenie bywa bardzo duże. Jadąc takim motocyklem w teren, musimy być niemal pewni, że jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni i nic nam się nie wydarzy.

 

Czy kurtka jest potrzebna?

 

Odpowiedzmy sobie na proste pytanie, kto najczęściej jeździ na motocyklach typu cross? Otóż jest to młodzież wiejska i nie ma w tym nic dziwnego, do terenów leśnych i polnych, jest to najlepszy możliwy wybór. Rzadko jednak posiadają oni sprzęt i ochraniacze typu kurtka motocyklowa.

 

Czy jest to słuszne zachowanie? Wszystko zależy od tego, jak będziemy wykorzystywać swój motocykl, ponieważ jeśli jest on potrzebny, tylko i wyłącznie w celu przejechania z jednego końca pola na drugie, to raczej jedynie kast nam się przyda i nie musimy martwić się o twarde lądowanie. Jeśli jednak jeździmy po górach i lasach, ochraniacze mogą się jednak przydać.

 

Ochraniacze ok – ale co z kurtką?

 

Szczerze mówiąc, nie jest ona nam niezbędna, potrzebny może okazać się pancerz i popularnie zwany “żółw”, ponieważ po wywrotce, nie odczujemy tak mocno korzeni, kamieni i innych problematycznych przeszkód, natomiast o szlif, nie powinniśmy się jednak tak mocno martwić. Swój pancerz, można jednak bez problemu schować pod zwykłą kurtką wiosenną oraz bluzą.

 

To dla kogo kurtki?

 

W ofercie takich firm jak FOX, znajdziemy kilka ciekawych modeli kamizelek i kurtek, a ich ceny są przede wszystkim atrakcyjne. Są one jednak skierowane w stronę profesjonalistów, którzy trenują pod starty i do miejsca treningu, muszą jeszcze dojechać i chronić swój organizm przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wiatrem. FOX udostępnia nam możliwość odpięcia rękawów od kurtki, dzięki czemu, gdy zrobi nam się gorąco w czasie treningu, możemy odpiąć swoje rękawy i cieszyć się swobodą.

 

Cena takiej kurtki? Zaczynają się od 400 złotych, a kończą na 800, jednak nie są one obowiązkowym wyposażeniem motocyklistów uprawiających motocross.

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy paid course