Będąc w tamtym tygodniu w ulubionym sklepie motocyklowym, w celu nabycia kilku części motocyklowych, zauważyłem coś bardzo ciekawego i jako osoba blogująca, czasem uda mi się coś wydębić, by samodzielnie je na sobie przetestować i opisać – tak też było w tym przypadku.

 

Chodzi mi dokładnie o kurtkę motocyklową Classic Sport, a dokładniej model firmy Rypard. Nazwa może być dość abstrakcyjna, ponieważ jak można połączyć ze sobą klasykę i sport? Przecież to tak samo, jakbyśmy chcieli wyprodukować motocykl, łączący ze sobą klasykę chopperów i charakter sportowy ścigaczy – niemożliwe!

 

A jednak możliwe?

 

Kurtka jest zaprojektowana w takim stylu, że niezależnie czy będziemy łączyć ją z agresywnym wyglądem kierowców motocykli klasycznych, czy założymy skórzane spodnie wraz z integralnym kaskiem – będziemy zawsze wyglądać dobrze!

 

A jak z bezpieczeństwem?

 

Należy zacząć od tego, że posiada ona ochraniacze na plecach, barkach i łokciach, a nawet istnieje możliwość montażu profesjonalnych ochraniaczy Sas-Tec, więc możemy dostosować ją do agresywnej sportowej jazdy, bez obaw, że nie wytrzyma w czasie szlifu i nie będzie w stanie nas ochronić.

 

Jej materiał jest również bardzo porządny, ponieważ jest to skóra bydlęca o grubości 1,2 mm, a w miejscach newralgicznych, została wykonana na poziomie 1,4 mm, maksymalizując tym samym odległość, którą możemy przebyć w czasie ewentualnej kolizji. Jeśli martwimy się o swoje bezpieczeństwo przy większych prędkościach, istnieje możliwość przypięcia kurtki do spodni, a zamki są wykonane przez znaną na całym świecie firmę YKK.

 

Komfort i wygoda jazdy – Wszystko porządnie!

 

Na początku martwiłem się o ochraniacze, które miały zadanie chronić barki, ponieważ mogą one bardzo uprzykrzyć życie motocyklisty, jednak w tym wypadku, zostały zastosowane specjalne wstawki, dzięki którym komfort został zachowany na najwyższym poziomie.

 

W rękawach i na plecach, znajdują się bardzo wygodne wyloty powietrza, dzięki którym nie trzeba martwić się w żadnym wypadku o wentylację, nawet jeśli jedziemy przez miasto. Szczerze mówiąc, w tym wypadku wiedziałem od samego początku, że się nie zawiodę, mimo iż kurtka jest skórzana.

 

Dodatkowo posiada dużą ilość kieszeni, dzięki którym możemy zabrać ze sobą wszystkie niezbędne akcesoria. Posiadamy cztery zewnętrzne kieszenie i dwie wewnętrzne, co jest naprawdę imponującym wynikiem, jeśli chodzi o skórzane modele kurtek motocyklowych.

 

Wrażenia?

 

Warto zacząć od tego, że cena kurtki motocyklowej jest naprawdę atrakcyjna, a komfort i jej wykonanie jest naprawdę na wysokim poziomie, z pewnością warto w nią zainwestować, zwłaszcza jeśli jesteście motocyklistami początkującymi, którzy nie mają dużego budżetu, a nie chcecie przepłacać nie tracąc jednocześnie dobrego stylu – wybór Rypard Classic Sport, jest jednym z najsensowniejszych wyborów.

 

Moja ocena, jako osoby z (według mojej opinii) dużym doświadczeniem, wynosi około 8/10, ponieważ za tą cenę nie powinniśmy spodziewać się czegoś niesamowicie jak profesjonalnego.

Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course