Często zdarza mi się, rozmawiać z młodymi kierowcami jednośladów sportowych na zlotach. Tak samo często, rozmawiam z nimi na temat stroju, który wykorzystują do jazdy i szczerze przyznam, że zauważyłem pewną, bardzo ciekawą zależność – z wiekiem zmieniają się nie tylko upodobania, ale również myślenie!

 

Co mówią młodzi na temat stroju?

 

To stosunkowe proste, czyli tylko i wyłącznie skóra! W pewnym momencie jednak, przychodzi taki wiek, w którym ci sami młodzi ludzie przyjeżdżają, na zupełnie nowym motocyklu i zupełnie innym stroju, a dodatkowo już nie posiadają skórzanych kurtek, którzy przylegają do ich ciała, powodując często dyskomfort ruchowy.

 

Zazwyczaj wracają w kurtkach tekstylnych, które są o wiele wygodniejsze i na motocyklach turystycznych, które nie obciążają tak mocno naszego kręgosłupa. Warto dużo wcześniej zastanowić się nad tym, czemu tekstylia są dużo lepszym wyborem od skórzanych kurtek.

 

Po pierwsze!

 

Jedziesz na wycieczkę, czeka cię około 300 km trasy, na której nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć. W skórzaną kurtkę, nie będziemy w stanie schować nawet mapy, a jak wiadomo aplikacje mobilne i sprzęt elektroniczny bywa bardzo zawodny, zwłaszcza jeśli dopadnie nas deszcz. Samą mapę jednak damy radę schować do niewielkiego schowka, jedna większości kluczy i niezbędnych narzędzi, już raczej nie zmieścimy, a tutaj podstawowe elementy, będziemy w stanie schować do kieszonek w kurtce.

 

Po drugie.

 

Wentylacja bywa o wiele lepsza, a jak wiadomo – jeśli jedziemy na wycieczkę z bliskimi, raczej nie będziemy rozpędzać się powyżej 200 km/h, więc bez sensu szczelnie się obudowywać, ponieważ na mieście zwyczajnie się ugotujemy! Kurtki motocyklowe, wykonane z materiałów tekstylnych, bez problemu dadzą radę wytrzymać szlify przy prędkościach 150 km/h – wiem z doświadczenia i jak będę opisywać model firmy Buse, z pewnością wam o tym opowiem!

 

Po trzecie i prawie najważniejsze!

 

Użytkowanie nie tylko nie sprawia problemów, ale dobrej jakości kurtki tekstylne, bardzo łatwo dopasować do warunków atmosferycznych! Często posiadamy możliwość odpięcia dodatkowych membran (zazwyczaj w lepszych modelach kurtek), lub podpięcia dodatkowej podszewki ocieplającej, w temperaturach stosunkowo niskich – dzięki temu wydłużymy maksymalnie swój sezon motocyklowy, bez żadnego większego problemu!

 

Każdy motocyklista, musi dbać o swój strój i starannie go czyścić i z biegiem czasu, nabieramy w tych czynnościach doświadczenia. Jeśli mieliście kiedyś okazję czyścić kurtkę motocyklową tekstylną oraz skórzaną, z pewnością zauważycie ogromną różnicę. Kurtki tekstylne, czyści się bardzo łatwo i wystarczy w większości je wyprać, natomiast przy modelach skórzanych, należy uważać by nie zatkać portów, które odpowiedzialne są za wentylację, wytrzymałość i wodoodporność, więc jest o wiele łatwiej je zniszczyć.

Podsumowanie.

 

Kochani, musicie ewidentnie sami ocenić, czy liczy się dla was bardziej wygoda, czy jednak komfort jazdy. Wybierając modele z wyższej półki, bezpieczeństwo i protektory są na podobnym poziomie, a wszystkie rady są skierowane do osób, które decydują się na zakup poważnych i profesjonalnych modeli kurtek motocyklowych.

Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course